UWAGA!

Zbiórka wosku oraz dopłatę do węzy odbędzie się w INVEST DOM Kolonia Wyżnica 92 w godz. 8:00 do 17:00 od 10 lutego do 20 lutego 2021r. tel. kontaktowy 504-911-538

Uprzejmie proszę o zapakowanie wosku w worki i podpisanie czyj to wosk oraz ilość w kilogramach.


Udostępniam Państwu kwoty zwrotu za leki zakupione w 2020r. Proszę aby każdy sobie wyliczył i uwzględnił przy planowanych zakupach 2021. Kwota ta zostanie automatycznie zaliczona na poczet bieżącej wpłaty (pomniejszy ją).


Wojewódzki Związek Pszczelarzy informuje:


Uwaga!

Na poczet zakupu leków zostały zaliczone zwroty za ubiegły rok 2020. Wysokość zwrotu można się dowiedzieć dzwoniąc do Prezesa Związku.

Termin odbioru leków przewidywany jest na połowę marca 2021 r.


Drodzy Koledzy i Koleżanki Pszczelarze z wielką przyjemnością informuję że zbliżamy się do realizacji zamówienia na węzę pszczelą.

Proszę wszystkich zainteresowanych o składanie lub korekcję swoich zamówień do dnia 01-02-2021 do Latawiec R. W związku z wciąż trwającą pandemią będzie zorganizowana zbiórka wosku a następnie wymiana na węzę jak to miało miejsce w ubiegłym roku.

Szczegółowe informacje będą podawane na bieżąco. Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i mobilizację.

W zakładce KALKULATORY jest dostępny kalkulator ułatwiający liczenie węzy.


UWAGA!

Drodzy Pszczelarze z powodu panującego wirusa oraz obostrzeń z nim związanych wszelkie zebrania oraz szkolenia zostają zawieszone!

Będziemy informować o zmianach na bieżąco. 

Za niedogodności przepraszamy.


Na prośbę pszczelarzy, publikuję listę leków dostępnych rok temu na dofinansowanie.

 

Uwaga!

Prawdopodobnie odpłatność za leki na etapie zakupu będzie pełna - refundacja nastąpi później.


Informacja dla członków Koła Pszczelarzy w Kraśniku.

4 października 2020r. w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku będzie miało miejsce XXXIX Wojewódzkie Kraśnickie Spotkania Pszczelarzy.

Po tej uroczystości zapraszamy na obiad oraz biesiadę w restauracji "Dąbrówka"
Zapisy oraz wpłatę 50 zł proszę dokonać do skarbnika koła Tomasz Łukasiewicz do dnia 21.09.2020.

Szczegółowe informacje pod nr  504 911 538

Zapraszamy


Uwaga!

Drodzy koledzy Pszczelarze, po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 odbędzie się zebranie członków Koła Pszczelarzy w Kraśniku w niedzielę 6 września o godzinie 10:00 w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, sprawami bieżącymi oraz zamówieniami na kolejny sezon.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących COVID-19


W związku z pogłębiającą się pandemią COVID-19 oraz coraz to nowszymi obostrzeniami związanymi z kontrolą przemieszczania się, zarząd Koła w Kraśniku może osobom chętnym wystawić zaświadczenie iż dana osoba jest członkiem koła i posiada pasiekę w danej miejscowości. Takie zaświadczenie może pomóc podczas kontroli przez służby. Zaświadczenie wydawane jest u sekretarza Koła.

Pszczelarz też dojeżdża do pracy. Pracy która jest z pożytkiem dla nas wszystkich.


W związku z pogłębiającą się pandemią COVID-19 oraz zakazem gromadzenia się i urządzania spotkań. Wszelkie zebrania pszczelarskie są odwołane. Zarząd Koła będzie na bieżąco informował drogą telefoniczną bądź elektroniczną o wszelkich zmianach oraz przekazywanych informacjach.

# będzie dobrze


UWAGA wszyscy zainteresowani odbiorem węzy.
W godzinach od 17:00 do 19:00 w dniach od 25.03.2020 do 27.03.2020 w miarę możliwości proszę odbierać zamówioną węzę Kolonia Wyżnica 92
Jeżeli wyznaczony termin nie jest dostatecznie odpowiedni należy skontaktować się telefonicznie z skarbnikiem koła.


Drodzy Koledzy Pszczelarze.

W dniach od 18 marca do 20 marca 2020 r. włącznie organizujemy zbiórkę wosku który zostanie wymieniony na zamówioną węzę. Wosk oraz opłatę za węzę należy przywieźć do skarbnika koła na adres "INVEST DOM" Kolonia Wyżnica 92  nie przekraczając wyżej wymienionego terminu zbiórki.
Datę odbioru węzy podamy w dalszej kolejności.

UWAGA!!
Wosk proszę podpisać: Imię i Nazwisko oraz waga wosku. Tak przygotowany zapakować w worek foliowy. Wosk o ewidentnej barwie zielonej, czekoladowo brązowej i czarnej nie będzie przyjmowany! Proszę nie przywozić takiego wosku.

Wraz z pomocą naszych członków koła został opracowany kalkulator którego zadaniem jest ułatwić kalkulację potrzebną do zrealizowania wszelkich opłat. Zachęcam do skorzystania z tego rozwiania.


Drodzy Pszczelarze!
Wychodzimy na przeciw sytuacji jaka ma miejsce w ostatnim czasie. Po konsultacji zarząd koła uwzględniając propozycje członków koła podajemy nr konta na który można dokonywać wpłat na składkę członkowską, matki oraz leki.
Osoby które chcą skorzystać z tej formy płatności proszeni są o kontakt telefoniczny z informacją dotyczącą ilości leków oraz ich rodzaju. Udostępniamy ceny leków oraz ceny matek. Proszę wpłacać zgodnie z cennikiem oraz indywidualnym zamówieniem. Składka członkowska liczona jest w następujący sposób:

składka + (2x ilość pni) + ubezpieczenie OC =  całość składki

gdzie:

składka wpisowa (dla nowoprzyjętych członków) = 30zł
składka członkowska = 40 zł
składka ulowa = 2 zł
ubezpieczenie OC:

0 do 49 pni – 5,50 zł
50 do 99 pni – 11 zł
100 do 149 pni – 16,50 zł
pasieka wędrowna – 5,50 zł

Szczegółowych informacji udzielają:
Prezes – 601 146 482
Sekretarz – 693 201 711
Skarbnik – 504 911 538

 

Nr konta do wpłat: 44 1020 3235 0000 5302 0045 4520
W tytule proszę wpisać Imię i Nazwisko oraz czego dotyczy wpłata (np. Jan Nowak, składka+ ulowe+ ubezpieczenie + leki + matki)

Dowodem wpłaty będzie dowód przelewu następnie zostanie wydany druk KP w terminie późniejszym.


UWAGA !

Zmiana miejsca odbioru i zakupu zamówionych leków. 15.03.2020 niedziela w godzinach od 10:00 do 11:00 w "INVEST DOM" Kolonia Wyżnica 92
Osoby zainteresowane prosimy o zorganizowanie delegata który mógłby podjechać i dla danej grupy osób pobrać leki oraz uiścić składki członkowskie oraz opłatę za matki.
Składki członkowskie można dokonywać do 27.03.2020 r. O szczegóły sposobu wpłat proszę dopytywać skarbnika koła. 
Jednocześnie zawiadamiamy, jeżeli ktoś z Państwa źle się czuje i posiada jakiekolwiek niepokojące objawy prosimy o pozostanie w domu.


UWAGA!
Z ostatniej chwili ! Odbiór węzy 14.03 w sobotę nie odbędzie się z powodu zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem. Nowy termin oraz sposób odbioru węzy zostanie ustalony ponownie.


Download
Wytyczne w przypadku podejrzenia o ostre zatrucie pszczół środkami ochrony roślin
Instrukcja przekazana przez WZP w Lublinie
Instrukcja przy zatruciach.pdf
Adobe Acrobat Document 1.7 MB