Kalendarz Imprez

Imprezy zaznaczone w kalendarzu są imprezami publicznymi wszelkie uczestnictwo jak i sprzedaż produktów pszczelich wymagają indywidualnego zgłoszenia chęci organizatorom lub odpowiednim władzom.2022-07-17

Wójt Gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają 17 lipca 2022 roku na Dzień Pszczelarza, który odbędzie się w Hańsku.

 

 

Popularyzacja pszczelarstwa na Polesiu Lubelskim. Przypomnienie postaci ks. unickiego Jana Dolinowskiego, pszczelarza, twórcy i konstruktora pierwszego polskiego ula ramowego. Konferencja naukowa dla pszczelarzy, koncerty zespołów i kapel ludowych, targi sztuki ludowej, miodu i artykułów pszczelarskich, pokazy, degustacje i wystawy.

 


Serdecznie zapraszamy na Powiatowe Sandomierskie Święto Miodu🐝🐝🐝🍯

Bulwar im. Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu 31 lipca 2022 r.


W dniu 7 sierpnia 2022 r.  w Ławkach k. Łukowa odbędzie się  „Święto Miodów Ziemi Łukowskiej 2022″. Uroczystość rozpocznie się o godz.12.00 Mszą Świętą w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce. Następnie wszyscy uczestnicy przejadą do Ławek, gdzie organizatorzy zapraszają na imprezę plenerową.

W programie miodowego święta przewidziano m.in. koncert Orkiestry Dętej ze Stoczka Łukowskiego, występy zespołów ludowych, występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Kropelki Rosy”, konkursy z nagrodami, możliwość zakupu książek i sprzętu do gospodarki pasiecznej oraz  różnych odmian miodów i innych produktów pszczelich.

 

Relację na żywo z tego wydarzenia przez cały dzień będzie można oglądać w programie „Lato  z TVP 3 Lublin” na antenie ogólnopolskiej.

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezes ARiMR – Halina Szymańska oraz Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski.03-04.09.2022 IV Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu


WYJAZD !! Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Białymstoku 2022

- Wyjazd z Kraśnika 22.09.2022 - 25.09.2022

- Koszt 650 zł/ os. (cena zawiera: koszt wyżywienia, noclegi, wejściówki do: Muzeum Ikon; Zamek w Tykocinie; Ziołowy zakątek; Tatarska Jurta - Kruszyniany.)

Zapisy w biurze WZP Lublin pod nr. tel 81 532 07 35 ilość miejsc ograniczona.

 


Download
Program Ogólnopolskich Dni Pszczelarza 2022
Ogolnopolskie-Dni-Pszczelarza-Bialystok-
Adobe Acrobat Document 432.8 KB